Setne urodziny są niezwykłą okazją do świętowania.
Sto lat życia, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi wydaje się nieosiągalny, a jednak ...
Patrząc na przemijający czas, to cały wiek na zebranie mnóstwa doświadczeń i mądrości życiowych, przeżycia wspaniałych chwil szczęścia i niezmierzonej radości.
To także dobre i złe dni, które uczą nas pokory a jednocześnie hartują na dalszą drogę życia. To poprostu samo życie.
24 stycznia 2024r jubileusz setnych urodzin obchodził mieszkaniec gminy Magnuszew Pan Józef Budziak, który całe życie mieszkał w swojej rodzinnej wsi Zagroby.
Jubileuszowa uroczystość odbyła się dnia 3 lutego 2024r.
Rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez miejscowego Proboszcza parafii Rozniszew ks. Wojciecha Celucha w domu rodzinnym Pana Józefa w intencji jubilata i jego małżonki Haliny z którą spędził razem 72 lata.
Tradycyjnie nie obyło się bez obiadu i przepysznego tortu.
W uroczystości uczestniczyła najbliższa rodzina, zaproszeni goście, oraz przedstawiciele lokalnego samorządu i KRUS-u .
Urząd Miasta i Gminy w Magnuszewie reprezentował Burmistrz Magnuszewa Pan Marek Drapała oraz Z-ca Kier. USC Elżbieta Nowczyk, którzy to złożyli jubilatowi najszczersze życzenia zdrowia oraz samych pogodnych i dobrych chwil na następne dni i lata spędzone w gronie najbliższych.
Burmistrz Magnuszewa Pan Marek Drapała odczytał i przekazał okolicznościowy list gratulacyjny skierowany do Pana Józefa Budziaka od Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska, w którym to m.in. podziękował Jubilatowi za „wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości, życząc dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze szczęśliwe lata”.
W imieniu Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr.Aleksndry Hadzik list gratulacyjny informujący o przyznaniu świadczenia honorowego z tytułu osiągnięcia stu lat życia wraz z najlepszymi życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności wręczył Jubilatowi Kierownik PT Kozienice Pan Michał Jankowski i st.specjalista Pani Katarzyna Majdak.
Miłym akcentem było również wręczenie przez mieszkańców wsi Zagroby przepięknego bukietu róż.
Następnie syn Jubilata Pan Marian Budziak przypomniał zebranym gościom historię jego 100-letniego życia.
Pan Józef Budziak od urodzenia mieszkał i żył w rodzinnej wsi Zagroby. W roku 1951 poślubił swoją żonę Halinę, z którą do dnia dzisiejszego dzieli dobre i złe chwile. Wspólnie wychowali czworo dzieci; dwóch synów i dwie córki. Doczekali się 10 wnucząt, 15 prawnucząt i 1 praprawnuka.
Jego praca związana była z prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Przez wiele lat obdarzony zaufaniem mieszkańców wsi Zagroby pełnił funkcję sołtysa.
Zawsze był osobą skromną, ciepłą i miłą.
Na koniec podziękował Jubilatowi w imieniu dzieci za jego serce i miłość której miał bezmiar dla swoich najbliższych i nie tylko, a zaproszonym gościom za przepiękne życzenia, kwiaty i prezenty.
Panu Józefowi gratulujemy tak pięknego Jubileuszu i życzymy na następne lata przede wszystkim dużo zdrowia i ciepła rodzinnego.

Z-ca Kier.USC Elżbieta Nowczyk