Jesteś na stronie: Strona Główna»Ogłoszenia»Półkolonie letnie

BIP

NASZE VIDEO

warto zajrzeć

Półkolonie letnie

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH


„Cztery Pory Roku”

to projekt, którego celem głównym jest zwiększenie zaangażowania lokalnej społeczności , mieszkańców, rodziców, nauczycieli, organizacji pozarządowych w formie wolontariatu w  działania na rzecz rozwiązywania problemów 175 dzieci i młodzieży, zamieszkujących teren powiatu kozienickiego w okresie od 1 maja 2019 r. do 31 października 2020 r.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie WESOŁE SŁONECZKA Z CECYLÓWKI we współpracy z gminami: Magnuszew i Głowaczów.

W okresie od 15 do 19 lipca 2019 roku w powiecie kozienickim , na terenie 2 gmin – partnerów projektu , odbyły się półkolonie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Wesołe Słoneczka z Cecylówki” dla 175 dzieci z terenu gmin : Magnuszew i Głowaczów, .5-dniowe półkolonie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej rozpoczęły pierwszą część projektu pn. „Cztery Pory Roku „ w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Stowarzyszenie przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji. Wśród nich m.in. 1 dniową wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, zajęcia mały majsterkowicz - edukacja na wesoło, spotkania z interesującymi osobami, gry, zabawy, rekreacja , spartakiady, oraz nauka umiejętności zabawy i przebywania w grupie rówieśniczej. Podczas półkolonii dzieci każdego dnia otrzymywały również posiłek regeneracyjny.

Nad realizacją atrakcyjnego programu oraz bezpieczeństwem półkolonistów czuwała doświadczona, 17-osobowa kadra kierowniczo – wychowawcza, w tym również 10 wolontariuszy.

Półkolonie odbywały  się w placówkach oświatowych na terenie obu gmin.

Pierwszego dnia półkoloniści zapoznali się z atrakcjami, które na nich czekają przez najbliższe dwa tygodnie, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, mających na celu lepsze zapoznanie się z rówieśnikami oraz wspólnie z kadrą wychowawczą sporządzili kontrakt grupowy – swój regulamin praw oraz obowiązków.

Ogromną atrakcja dla dzieci podczas półkolonii był wyjazd do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.

Przyświecało nam hasło: „Próbuj, sprawdzaj, dotykaj, przestawiaj, pytaj…” Pogoda nam sprzyjała. Dzieci były bardzo podekscytowane tą wyprawą.

Centrum Nauki Kopernik to duży gmach, w którym czekało na nich wiele naukowych atrakcji. To świat samodzielnego eksperymentowania. Tuż przy wejściu powitał nas robot, który  wielu z nas bardzo przypadł do gustu. Podczas zwiedzania najbardziej zaciekawiło dzieci wielkie wahadło, prototyp maszyny latającej Leonardo, model tornado, armatka powietrzna. Przyjemnie było posłuchać dźwięków różnych instrumentów, zagrać na harfie i olbrzymim bębnie.

Mogliśmy zabawić się w odkrywców śladów z przeszłości - dokonywaliśmy wykopalisk archeologicznych. Podziwialiśmy wielkie bańki mydlane, w których mogliśmy się na moment schować jak w zaczarowanym świecie.

Wiele uciechy sprawiły dzieciom doświadczenia z wodą, m.in. wodny wir, chociaż trochę się przy tym pomoczyły.

Najbardziej podobało się na placyku zabaw Bzzz! Można było odkrywać i poznawać różne rzeczy, takie, których jeszcze nigdy nie widzieli, np.: patrzenie przez peryskop, lornetkę – oglądanie i słuchanie odgłosów zwierząt, poznawanie zapachów. Uczestnicy mogli oglądać i poznawać tropy zwierząt, działanie magnesów, odciskać swoją dłoń. Poznawaliśmy właściwości powietrza i konstruowaliśmy wiatraczek. Mogliśmy tam wesoło bawić się: oglądać cienie, układać klocki, zjeżdżać, wspinać się, chować w różnych zakamarkach. Dzieci jak i panie wróciły  z wycieczki zadowolone, ponieważ mogły samodzielnie eksperymentować, sprawdzać, przestawiać, dotykać.

Letni wypoczynek zrealizowany był przy wsparciu samorządów lokalnych – Magnuszewa i Głowaczowa.

Poniżej fotorelacja z półkolonii i wyjazdu do Centrum Kopernika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.