Jesteś na stronie: Strona Główna»Ogłoszenia»Szanowni Rolnicy z Gminy Magnuszew

BIP

NASZE VIDEO

warto zajrzeć

Szanowni Rolnicy z Gminy Magnuszew

Dziękuję za chleb i za ciężką pracę, za umiłowanie ziemi i patriotyzm, za szacunek do tradycji, za religijność, polską gościnność i kulturę.

Z całego serca wspieram Was rolników, tak aby chleba naszego powszedniego starczyło dla wszystkich, a polski bochen był dzielony sprawiedliwie. Jako zobowiązanie traktuje przesłanie naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II: ,,Starajmy się tak postępować, tak żyć by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakowało dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”.

Ciężka i tak bardzo potrzebna nam mieszkańcom Gminy Magnuszew praca rolników zasługuje na najwyższe uznanie. Ten szacunek trzeba Wam Drodzy rolnicy okazywać cały rok. Cieszę się z tegorocznych zbiorów, pamiętać należy również o gospodarstwach poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych. Tegoroczna wiosenna susza dotknęła wiele gospodarstw w Naszej gminie. W obliczu sił natury człowiek jest bezradny, dlatego w sposób szczególny pracowała Gminna Komisja Szacowania Szkód, abyście Wy rolnicy uzyskali realną pomoc klęskową, którą obiecuje nasz rząd. Moja zasada jest niezmienna, to przede wszystkim szukanie dobrych rozwiązań i normalności we współdziałaniach, aby pełniej i skuteczniej służyć ludziom, Wam drodzy mieszkańcy.

Z okazji tegorocznego Święta Plonów, życzę wszystkim naszym rolnikom, zakładom przetwórstwa owocowo – warzywnego, firmom zaopatrzenia rolniczego z serca płynące życzenia, aby Waszej ciężkiej pracy towarzyszyła satysfakcja i Wasze gospodarstwa, firmy z każdym rokiem stawały się coraz bardziej zasobniejsze.

Życzę wszystkim Państwu, Państwa Rodzinom i Bliskim dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże wszystkim Rolnikom.

Wójt Gminy Magnuszew

Marek Drapała