Jesteś na stronie: Strona Główna»Ogłoszenia»Programu modernizacji kotłowni w domach jednorodzinnych

BIP

NASZE VIDEO

warto zajrzeć

Programu modernizacji kotłowni w domach jednorodzinnych

Urząd Gminy Magnuszew wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz w dbałości o czystość powietrza na terenie naszej gminy przygotował formularz zgłoszenia do programu modernizacji kotłowni w domach jednorodzinnych.

Modernizacja kotłowni polega na wymianie w domach mieszkańców Gminy Magnuszew starych i nieefektywnych pieców przede wszystkim węglowych (ale także gazowych, na olej opałowy oraz biomasę) na ekologiczne kotły o wysokiej sprawności. Gmina Magnuszew będzie się starać o pozyskanie na ww. cel dofinansowania ze środków zewnętrznych. Wypełnienie przez Państwa niniejszego zgłoszenia, jest traktowane jako zobowiązanie do uczestnictwa w programie w przypadku uzyskania dofinansowania do jego realizacji. Wypełnienie ankiety oraz jej złożenie jest dobrowolne, natomiast jest ono warunkiem uczestnictwa w programie w przypadku uzyskania przez Gminę dofinansowania.

Gmina Magnuszew będzie starała się o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dotacja będzie polegała wynosiła do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5.000 zł dla jednego beneficjenta. W tym programie można wymienić każdy piec na gazowy, olejowy lub opalany biomasą (z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko-groszek).

 

ZGŁOSZENIE DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA W PROGRAMIE OGRANICZENIA EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ POPRZEZ MODERNIZACJĘ KOTŁOWNI [PDF] [DOC]