Jesteś na stronie: Strona Główna»Ogłoszenia»Nowoczesne targowiska w Magnuszewie i Radzyminie

BIP

NASZE VIDEO

warto zajrzeć

Nowoczesne targowiska w Magnuszewie i Radzyminie

W sumie blisko 2 mln zł trafi do gmin Magnuszew i Radzymin na budowę i modernizację lokalnych targowisk. Wszystko dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014-2020. Umowy na dofinansowanie inwestycji podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, wójt gminy Magnuszew Marek Drapała i burmistrz gminy Radzymin Krzysztof Chaciński.

 

Zakupy na lokalnych targowiskach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Według danych GUS na Mazowszu jest aż 316 targowisk stałych. Są to miejsca codziennej pracy dla wielu handlowców i rolników – znajduje się na nich ponad 17,6 tys. stałych punktów sprzedaży.

 

– Klienci cenią targowiska przede wszystkim za możliwość zakupu świeżej, regionalnej żywności. To właśnie tu mogą kupić warzywa i owoce bezpośrednio od producenta, ale także produkty oparte na tradycyjnych recepturach. Modernizacja lokalnych targowisk to dobra wiadomość nie tylko dla klientów, ale także dla rolników, dla których handel na targowisku stanowi ważne źródło dochodu. Warto więc, aby były to miejsca nowoczesne i estetyczne

podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014-2020 w Magnuszewie powstanie nowe targowisko – dofinansowanie ze środków unijnych 999 931 zł.Radzyminie natomiast istniejące już targowisko zostanie przebudowane – 991 795 zł.

 

Jak będą wyglądać targowiska po zakończeniu tych inwestycji? Zyskają one przede wszystkim oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmować będą zadaszone stoiska. Każde z nich będzie przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Każde targowisko zostanie opatrzone nazwą „Mój Rynek”.

 

O unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i wynosić 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia.

 

 

Źródło: https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4017,nowoczesne-targowiska-w-magnuszewie-i-radzyminie.html